TRX®... aneb cviky pro zatížení celého těla

TRX® Total- Body Resistance Exercise pracuje s několika svalovými skupinami najednou. Při cvičení používáte váhu svéha těla, která Vám stanoví ideální zátěž ke cvičení. U všech cviků zapojujete střed těla neboli CORE, kdy při provádění cviku zpevňujete břicho, zapojujete hluboké břišní svaly a záda držíte rovně, čímž zapojujete zejména bederní svaly. U nás se setkáte se dvěmi formami tréninků, tzv. Body Blast a Circle Training. U první metody se zaměřujete na spodní a vrchní část těla v jednom cvičícím bloku. Body Blast je sestaven ze 3-4 bloků, kdy u prvních třech vyrovnáváte zátěž spodní poloviny těla (pracují stehna, hýždě) s vrchní (paže- biceps/ triceps/ natahovače, záda- mezilopatkové svaly/ trapéz/ ramena a hrudník-prsní svaly). V posledním bloku se věnujeme samotnému středu těla, kdy cvičení probíhá na podložce. Výchozí pozice je ze vzporu/ podporu, kdy jsme opření o ruce a nohy máme zavěšené v systému TRX. Druhá metoda ve formě kruhového tréninku zapojuje v jednom bloku jak vrchní, tak spodní část těla, dále cviky na CORE a kardio pohyb bez použití systému TRX. Každý cvik se provádí s maximální silou a v takové maximální rychlosti jedince umožňující kvalitní provedení cviku po dobu 30 vteřin. Takto se cviky střídají v rámci jednoho bloku.

TRX je  funkční pomůcka, jejíž intenzita provedení se může měnit dle potřeb jedince. Obížnost cviku si nastavujete dle náklonu/úhlu těla k zavěšení, dle opěrných bodů a těžiště těla. Vše Vám vysvětlí certifikovaná trenérka  na první lekci. 

Hlavní výhody lekce:

  • zapojení několika svalových skupin najednou
  • zpevnění problémových partií těla, tvorba svalové hmoty
  • zapojení hlubokého svalstva díky zavěšení v systému TRX
  • intenzita cvičení se dá přizpůsobit
  • nespočetné kombinace cviků
  • pořádné posílení zádových svalů, které tvoří pěknou vzpřímenou postavu

Co potřebujete na lekci:

Na lekci doporučujeme sportovní oblečení pohlcující pot, pevnou sálovou obuv, alespoň 0,75l pitné vody, carnitin drinku nebo iontového nápoje a menší ručník na osušení během lekce.