Jumpboxing ... kombinace skákání a boxu

21.04.2015 12:18

JUMPBOXING®  …. aneb skákej a boxuj

Jumpboxing je lekce, při které spojíme skákání na trampolínce a kickbox. Lekce je zaměřená především na zlepšení kondice a koncentrace. Jumpboxing je ideální hodina pro milovníky sportů nabitých energií, kteří se potřebují „vybít“ po náročném dni. Skákání na trampolíně pomáhá předcházet osteoporóze, dále vede ke zlepšení kardiovaskulárního systému a spalování tuků. Šetří klouby a zároveň zpevňuje svaly zad, břicha i pánevního dna. Podporuje pohyb lymfy, čímž pomáhá odstranit škodlivé látky z organismu. Spojení skákání a kickboxu má za následek rovnoměrné tvarování postavy, zlepšení koordinace pohybů a koncentrace. Zaručuje odbourání stresu, podporuje dobrou náladu a kvalitu spánku. 

JUMPBOXING® lekce je rozdělena na několik částí, které se vzájemně doplňují tak, aby se tepová frekvence držela v režimu spalování tuků. Při skákání na trampolínce boxujeme, vykopáváme a posilujeme celé tělo. Lekce se nemusíte vůbec bát, udržujeme střední tempo a zaměřujeme se na správnou techniku a dynamiku boxování a výkopů.

Jak lekce probíhá?

Zahřátí na trampolínce a protažení svalů, následuje hlavní část zaměřená na skákání a boxování s výkopy, co písnička, to různá jednoduchá sestava vedená dynamicky ke spalování tuků. Ke konci zapojíme posilovací část s pomůckami, ale i bez nich. Věnujeme se problémovým partiím, jako jsou stehna, zadeček a bříško, nezapomínáme na posílení svalstva rukou. Konečnou část tvoří uklidnění a protažení svalů.

Hlavní výhody lekce:

  • Koncept vhodný k úbytku váhy
  • Odstranění bolesti zad
  • Zlepšení fyzické kondice a koordinace pohybů
  • Odbourání stresu
  • Zpevnění a formování postavy